Tegoroczne wspomnienia z Tatr w albumie kieszonkowym

Niezmiennie od trzech lat moim ulubionym sposobem na przechowywanie zdjęć jest album kieszonkowy. Traktuje go jako nasz rodzinny pamiętnik, w którym dokumentuje najfajniejsze momenty z naszego życia. Wakacyjne rozkładówki to obowiązkowy punkt w corocznym albumie. W tym roku zdecydowałam się na wybór szarego albumu Family Portraits w formacie 9x12.

<wakacje-w-gorach-01>

<wakacje-w-gorach-02>

<wakacje-w-gorach-03>

 

Zazwyczaj tuż przed wyjazdem wstępnie obmyślam pomysł na tegoroczne fotki, szukam inspiracji i rozwijam swój warsztat. Staram się podchodzić do tego tematu w nieszablonowy sposób, aby nasze wspomnienia były udokumentowane w możliwie najpiękniejszym stylu.

<wakacje-w-gorach-04>

<wakacje-w-gorach-05>

 

Zdjęcia wywołałam w formacie 10x15 oraz 7,5x10. Niektóre z nich przecięłam na pół aby dopasować je do kieszonki.

<wakacje-w-gorach-06>

<wakacje-w-gorach-07>

<wakacje-w-gorach-08>

<wakacje-w-gorach-09>

<wakacje-w-gorach-10>

<wakacje-w-gorach-11>

<wakacje-w-gorach-12>

 

Staram się, aby moje rozkładówki były jak najbardziej ujednolicone pod względem kolorystycznym. Najczęściej wybieram białe karty z delikatnymi motywami kropek, kresek, kwiatków i innych wzorków.

<wakacje-w-gorach-13>

<wakacje-w-gorach-14>

<wakacje-w-gorach-15>

 

Większość użytych kart to najnowsza kolekcja STARDUST Family Portraits. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że pasuje do absolutnie wszystkich zdjęć?

<wakacje-w-gorach-16>

<wakacje-w-gorach-17>


 

W kolekcji nie brakuje górskich motywów, które stały się dla mnie inspiracją do tworzenia rozkładówek. Wykorzystałam zarówno karty 3x4 z dyskretnym motywem gór oraz transparentne naklejki z różnymi obrazkami i napisami (uwielbiam!). Nie zabrakło również motywów z poprzednich kolekcji kart, które są dla mnie ponadczasowe i niezastąpione.
<wakacje-w-gorach-18>  
<wakacje-w-gorach-19>
<wakacje-w-gorach-20>

 

 Fotografowanie dzieci to dość skomplikowana dziedzina ale opanowanie jej przynosi ogromną satysfakcję. Wymaga kreatywności i cierpliwości, warto przy tym wyjść poza stereotypy i uruchomić wyobraźnie.
<wakacje-w-gorach-21>

 

Wiecie jak wyglądają wakacje z dzieckiem. Wszystko kręci się wokół niego :) Tak też jest w naszym albumie. Był to nasz pierwszy wypad w góry z dzieckiem i myślę, że udało się choć w małym stopniu zaszczepić miłość do gór w naszym podróżniku. Niemniej jednak, każda nasza wyprawa miała swój finał na placu zabaw.

<wakacje-w-gorach-22>

<wakacje-w-gorach-23>

<wakacje-w-gorach-24>  


A jak wyglądają Wasze wakacyjne wspomnienia? Pochwalcie się nimi na naszej facebookowej grupie @familyportraits. Do usłyszenia!