Travellers DIY

Cześć!

Skoro w tym roku Mira zrobiła nam Święta pod znakiem travellersa to dzisiaj pokażę Wam jak zrobić bardzo prosty notes podróżnika. Przygotowanie nie powinno Wam zająć więcej niż 10 minut.

 

Materiały:

-       Karton na okładkę

-       Papier do środka

-       Nożyczki/trymer/gilotyna

-       Zszywacz

-       Ołówek

-       Linijka

-       Korkowa podkładka

1. Kartkę formatu A4 połóż horyzontalnie i wyznacz na niej ołówkiem dwa punkty na 11 cm oraz 22 cm od krótszej krawędzi. Czynność powtórz na wszystkich arkuszach.

 

2. Wszystkie arkusze przytnij według drugiego punktu, czyli na 22 centymetrze.

 

3. Zegnij wszystkie arkusze według wcześniej wyznaczonego punktu na 11 centymetrze.

 

4. Od krawędzi każdego arkusza, który będzie stanowił wypełnienie notesu odetnij z lewej i prawej strony po ok. 1 mm. Dzięki temu kartki nie będą wystawać poza okładkę.

 

5. Teraz najtrudniejsza część. Mój zszywacz jest dosyć duży więc bez problemu zszyłabym wszystkie strony tradycyjnie ale wiem, że większość zszywaczy nie da rady więc przygotowałam wersję alternatywną. Nałóż na siebie wszystkie arkusze. Wyrównaj tak, aby nic nie wystawało poza okładkę. Następnie połóż na korkowej podkładce, połóż na środku rozłożony zszywacz i naciśnij.

 

6. Zszywka wbije się w korkową podkładkę więc należy ostrożnie ją od niej oddzielić uważając aby nie uszkodzić papieru. Zaszywka nie będzie mieć zagiętych ząbków więc należy je delikatnie spłaszczyć np. za pomocą nożyczek.

 

7. Czynności z punktu 5 i 6 powtórzyć z drugiej strony. Gotowe. :) A dla ułatwienia przygotowałam też wersję wideo:

https://youtu.be/9VD2g-LRZF0

 

 

 

 

Jeśli będziecie robić grdniownik to można np. zrobić osobny notes dla każdego tygodnia i osobne notesy na przepisy, listy prezentów czy grudniowych ulubieńcow. Dajcie znać czy w tym roku grudniujecie w formie travellersa. Uściski!

Natalia