FAQ

Poniżej przedstawiamy najcześciej pojawiające się pytania.

Jeśli masz pytanie na które nie znajdziesz odpowiedzi poniżej - napisz na adres hello@farmilyportraits.pl


POCKET SCRAPBOOKING / PROJECT LIFE

 • Czym jest pocket scrapbooking?

  Pocket scrapbooking to niezwykle prosty i intuicyjny sposób na utrwalenie chwil i momentów życia codziennego, które uznajemy za warte zapamiętania. Cała idea koncentruje się wokół albumu, wypełnionego foliowymi koszulkami („kopertami”, w które wsunąć można dosłownie wszystko – począwszy od zdjęć, przez kolorowe karty, a na jesiennych liściach skończywszy – sky is the limit!). W przeciwieństwie do tradycyjnego scrapbookingu, który daje ogromną swobodę, ale też wymaga bardzo dużego zaangażowania czasowego, album kieszonkowy już na starcie da Ci pewne ograniczenia dzięki którym jego tworzenie będzie szybsze i prostsze.

  Ustandaryzowane wymiary albumów i koszulek sprawiają, że łatwością można wypełnieć je dowolnymi wspomnieniami, które chcemy zapamiętać. Bogactwo dostępnych materiałów i technik, które można wykorzystać, powoduje, że przy pracy nad albumem można dać pełen upust swojej kreatywności.

  Album wykonany w technice tradycyjnego scrapbookingu często opiera się presji czasu i rozlatuje się w naszych rękach po upływie kilku lat – tymczasem koszulki zapewniają trwałość albumu i ochronę naszych najpiękniejszych wspomnień dzięki czemu będzie on tak samo efektowany dzisiaj, jak i za dwadzieścia lat.

 • Czego potrzebuję do rozpoczęcia swojej przygody z pocket scrapbookingiem?

  Kolejną zaletą koszulkowego scrapbookingu jest to, że do rozpoczęcia z nim przygody na początku w nadmiarze potrzebujesz jedynie kreatywności. Z pozostałych rzeczy warto rozpocząć od koszulek, ulubionego długopisu, kleju i kart – dzięki nim będziesz w stanie z łatwością tworzyć kolejne rozkładówki. Album to oczywiście także niezbędny element wyposażenia pocket scrapbookera, ale z jego zakupem można poczekać do momentu, aż stworzysz już kilka gotowych rozkładówek.

  Wszystkie inne akcesoria do kreatywnych prac takie jak: transparentne naklejki na karty i zdjęcia, enamel dotsy czy washi tapes, są w stałym asortymencie naszego sklepu więc nie musisz kupować ich wszystkich od razu,  kiedy jeszcze nie jesteś pewna czy pocket scrapbooking jest dla Ciebie.

 • Jak dużo materiałów będzie mi potrzebne na początku?

  Na początek wystarczy Ci kilka koszulek (najlepiej w kilku rodzajach aby urozmaicić kolejne rozkładówki) i parę zestawów kart. Albumy najczęściej tworzony są sukcesywnie dlatego nie ma potrzeby skompletowania od razu wszystkich dodatkowych materiałów od razu.

 • Skąd mam wiedzieć, jakie koszulki mam wybrać?

  Nie ma reguły na to, jakie koszulki będą CI potrzebne – wszystko zależy od Twojej kreatywności i Twojego pomysłu na album. Koszulki różnią się rozmiarami i rozmieszczeniem , dzięki czemu w pewien sposób determinują kompozycję Twojego albumu. Warto pamiętać, że album nie musi składać się z jednego rodzaju koszulek  - można łączyć różne koszulki. Decyzja w tym przedmiocie należy do Ciebie!

 • Jak odczytywać numerki umieszczone przy koszulkach, kartach i albumach?

  Te  numerki to nic innego, jak rozmiary poszczególnych materiałów. Kieszonkowy scrapbooking wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, dlatego wymiary podawane są w calach. Najpopularniejszy wymiary albumów to 12x12 (czyli 30 cm na 30 cm) oraz 6x8 (15 cm na 20 cm). Z kolei karty i im odpowiadające miejsca w koszulkach powstają w wymiarach 4x6 (10 cm na 15 cm), 3x4 (7,5 cm na 10 cm).

  Z łatwością można zauważyć, że te rozmiary do siebie pasują – karty mieszczą się idealnie w albumach i koszulkach, nie ma tu nic przypadkowego lub niestandardowego.

 • Skąd czerpać inspiracje?

  Kieszonkowy scrapbooking stał się w ostatnich latach niezwykle popularny, dzięki czemu w Internecie znaleźć możesz niezliczoną ilość inspirujących materiałów – z reguły na początku rekomendujemy sięgnięcie do Pinteresta i Instagrama, a w dalszej kolejności do blogosfery. Wiele polskich i zagranicznych blogerek publikuje na bieżąco swoje rozkładówki, a także dzieli się cennymi radami co do technik tworzenia albumów.

 • W jaki sposób mogę wykorzystać karty, koszulki i papiery dostępne w sklepie Family Portraits?

  Tak naprawdę ogranicza Cię jedynie wyobraźnia! Karty, papiery i koszulki możesz wykorzystać do ozdobienia swojego plannera, stworzenia przepięknych kartek okolicznościowych oraz do wszelkich prac kreatywnych. Stale powiększający się asortyment naszych produktów jest bardzo różnorodny, dzięki czemu bez żadnego problemu będziesz mogła użyć go do pracy niezależnie od okazji czy pory roku.

  W szczególności zapraszamy Cię na naszego bloga i profile na Facebooku i Instagramie, a także do dołączenia do grupy na Facebooku, gdzie znajdziesz solidną dawkę inspiracji z wykorzystaniem naszych materiałów.

  facebook-group

REJESTRACJA

 • Jak dokonać rejestracji w sklepie internetowym?

  Rejestracji można dokonać korzystając z formularza dostępnego tutaj: https://familyportraits.pl/pl/login

 • Co mam zrobić, jeżeli nie pamiętam hasła do logowania?

  Należy skorzystać z opcji przypomnienia hasła, po kliknięciu tej opcji otrzymasz wiadomość mailową umożliwiającą zmianę hasła. 

 • Czy do złożenia zamówienia konieczna jest rejestracja konta?

  Rejestracja nie jest wymagana do złożenia zamówienia, możesz dokonać zamówienia jako "gość". 

 • Jak mogę usunąć swoje konto?

  Konto może zostać usunięte przez administratora systemu, jeśli chcesz je usunąć wyślij taką prośbę na adres: hello@familyportraits.pl 


ZAMÓWIENIA

 • W jaki sposób mogę złożyć zamówienie?

  Zamówienie możesz dokonać wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej.

 • Czy mogę wycofać złożone zamówienie?

  Oczywiście, aby wycofać złożone zlecenie napisz wiadomość na adres hello@familyportraits.pl

 • Czy i do kiedy mogę zmienić złożone zamówienie?

  Staramy się wysyłać zamówienia w ciągu 48h od ich otrzymania. Jeśli chcesz dokonać modyfikacji opłaconego zamówienia napisz jak najszybciej na adres hello@familyportraits.pl

 • Czy otrzymam informacje o zmianach statusu realizacji zamówienie?

  Tak, nasz system wyśle do Ciebie automatyczną wiadomość informującą o zmianie statusu 

 • Czy mogę sprawdzić status realizacji zamówienia?

  Status realizacji zamówienia możesz również sprawdzić w szczegółach twojego konta, po zalogowaniu się do sklepu wejdź na stronę https://familyportraits.pl/pl/my-account 


WYSYŁKA I DOSTAWA

 • Jaki jest termin realizacji zamówienia?

  Dokładamy wszelkich starań aby nasze zamówienia były obsługiwane w ciągu 48h. Jeśli z jakiegoś powodu Twoje zamówienie będziemy obsługiwać dłużej skontaktujemy się z Tobą. 

 • Czy mogę zamówić towar z opcją wysyłki za granicę?

  Tak, jednak nie wszystkie kraje są obsługiwane przez naszych przewoźników. Jeśli dodając adres do wysyłki nie znajdziesz kraju który chcesz wybrać napisz na adres hello@familyportriats.pl

 • Czy mogę osobiście odebrać towar zamówiony w Waszym sklepie internetowym?

  Niestety nie, nasze zamówienia są obsługiwane przez magazyn zewnętrzny, nie możliwości odebrania zamówienia osobiście.

 • Czy w Waszym sklepie funkcjonuje opcja darmowej dostawy?

  Tak, aktualnie istnieje możliwość bezpłatnej dostawy do paczkomaty w przypadku zamówienia o wartości powyżej 100 zł. 


PŁATNOŚCI I RABATY

 • Jakie są formy płatności za zakupiony towar?

  W naszym sklepie możesz dokonać płatności za pośrednictwem szybkiego przelewu (PayU), wpłatą na konto lub korzystając z systemy transakcyjnego PayPal 

 • Czy istnieje możliwość anulowania zamówienia po dokonaniu płatności?

  Oczywiście, jednak ze względu na to, że zamówienia automatycznie wysyłane są do magazynu zewnętrznego  prosimy o jak najszybszą wiadomość na adres hello@familyportraits.pl 

 • W jaki sposób mogę skorzystać z kodu rabatowego, który otrzymałam?

  Kod rabatowy należy wprowadzić w podsumowaniu zamówienia. 


WYMIANY I ZWROTY

 • Czy i w jakim terminie mogę zwrócić otrzymany towar?

  Oczywiście, jeśli zamówione produkty nie spełnią Twoich oczekiwań możesz dokonać zwrotu bez podania przyczyny. Dobrze byłoby aby zwrot nastąpił w ciągu 14 dni od otrzymania towaru, jednak jeśli upłynęło więcej czasu napisz do nas hello@familyportraits.pl postaramy się wspólnie znaleźć jakieś satysfakcjonujące rozwiązanie.  

 • Jaki jest termin zwrotu pieniędzy za odesłany towar?

  Zwrot pieniędzy zostanie zrealizowany maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych, od dnia otrzymania zwróconego towaru

 • W jaki sposób są zwracane pieniądze za odesłany towar?

  Pieniądze zostaną zwrócone tą samą metodą jaką dokonana została płatność. 

 • Czy jest możliwość wymiany artykułu bez rozliczenia pieniężnego?

  Tak, napisz do nasz na adres hello@familyportraits.pl 


REKLAMACJE

 • Jak postępować, jeśli zamówiony towar dotrze do mnie uszkodzony?

  Napisz wiadomość na adres hello@familyportraits.pl

 • Jak postępować, jeżeli zamówiony towar posiada wady?

  Napisz wiadomość na adres hello@familyportraits.pl

 • W jakim terminie otrzymam odpowiedź na reklamację?

  Staramy się niezwłocznie odpowiadać na otrzymane zgłoszenia, jednak jeśli nie otrzymasz odpowiedzi w ciągu 3 dni roboczych, upewnij się że wiadomość została poprawnie wysłana.  Możesz również napisać do nasz wiadomość za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku.

 • Jakie są możliwe sposoby rozpatrzenia reklamacji?

  Istnieje jeden sposób na rozpatrzenie reklamacji - taki który będzie do Ciebie satysfakcjonujący :)


PRODUKTY

 • Czy wszystkie wyświetlone produkty na stronie internetowej są produktami dostępnymi?

  Tak, staramy się aby nasza oferta była aktualna. Jednak ze względu na szeroki asortyment może okazać się, że rzeczywiste stany magazynowe nieco odbiegają od danych przedstawionych w sklepie. Jeśli okaże się, że nie mamy wybranego przez Ciebie produktu skontaktujemy się z Tobą. 

 • Czy posiadacie oddziały stacjonarne Waszego sklepu?

  Nie, nie posiadamy.

 • Gdzie przed zakupem można zobaczyć „na żywo” produkty oferowane w Waszym sklepie?

  Niestety nie ma możliwości zobaczenia "na żywo" naszych produktów. Jednak jeśli nasze produkty nie spełnią Twoich oczekiwań to możesz je nam bezpłatnie zwrócić.